تجارت با استرالیا

استرالیا یکی از پهناورترین کشور های جهان به همراه نیوزیلند و جز یکی از کشورهای مشترک‌المنافع است. این کشور جز کشورهای G20 و چهاردهمین اقتصاد جهان با حجم تجارت بالای۱.۵ ترلیون دلار آمریکا و ترازتجاری مثبت است.
شرایط اقتصادی استرالیا
استرالیا قبل از سال ۲۰۲۰ و شیوع ویروس کوید ۱۹ ( کرونا)، ۲۶ سال رشد مداوم اقتصادی را پشت سر گذاشته است. استرالیا رتبه چهارم جهان در بخش معادن را دارد و در کنار روسیه، چین و ایالات متحده از اصلی ترین صادرکنندگان منابع طبیعی است.
علاوه بر صادرات منابع طبیعی، محصولات کشاورزی و باغی به همراه محصولات دامی از دیگرتکیه گاه های اقتصادی استرالیا است. همچنین آموزش و تحصیل یکی دیگر از منابع درآمدی استرالیا محسوب میشوند.
ثبات و رشد پایدار اقتصادی یکی از ویژگیها و جذابیتهی بازار استرالیا است که همراه با قدرت اقتصادی و دسترسی آسان از طریق آن به بازار اقیانوسیه و جنوب شرقی آسیا، روابط و پیمان های اقتصادی دوجانبه و بدون سود و عوارض گمرکی با کشورهای فوق از جادبه های ورود به این بازار برای شرکت های بین المللی است.
اما ورود به بازار این کشور هم دارای مشکلاتی نیز هست، آشنایی با مقررات گمرکی و محدودیت هایی بر ورود برخی از کالاها، دسترسی لجستیکی فقط از طریق مسیر دریایی، بزرگی و وسعت این سرزمین و پیچیدگی حمل و نقل داخلی، کوچکی و پراکندگی حجم جمعیت نسبت به وسعت این سرزمین، وجود برند های قوی اروپایی و آمریکایی و در نتیجه بازاررقابتی توانمند، قوانین مالیاتی و مقررات دولتی متفاوت هر ایالت، و مشکلات جابجایی ارز درسیستم بانکی از جمله موانع پیش روی واردکنندکان یا صادرکنندگان ایرانی به این بازار است.
شرکت سپهر آریا عضو رسمی اطاق بازرگانی ایران و اطاق مشترک ایران-استرالیا، با سالها تجربه همکاری با شرکت های استرالیایی در تجارت های مختلف و عقد قرار دادهای همکاری دارای شرکای معتبر در این کشور میباشد. ما همچنین یک تیم مسقر در شهر ملبورن را نیز در اختیار داریم
شرکت سپهر آریا با همکاری شرکای تجاری فعال خود در این بازار، راه مطمينی برای دسترسی آسانتر شرکت های واردکننده و یا صادر کننده ایرانی به این بازاربزرگ و توانمند است.
سپهر آریا و شرکای استرالیایی خود علاوه بر فايق آمدن بر تمام مشکلات فوق، راه را برای ورود و یا دسترسی به بازارهای کشورهای اطراف نیز فراهم میکند. تیم های با تجربه ما در داخل استرالیا علاوه بر تسهیل ورود و یا خروج کالاها و خدمات بر اساس قوانین ایالتی و دولت مرکزی، در راه اندازی، معرفی و بازاریابی، ایجاد شبکه های توزیع و فروش و استقرار مطمین و سالم محصولات و برندهای ایرانی در انبارهای خصوصی و عمومی شهر های بزرگ، میتوانند محصولات ایرانی را با یک برنامه هدفمند در داخل استرالیا و یا بازارهای اطراف عرضه و بفروش برسانند. همچنین شرکای ما در استرالیا به عنوان نماینده و همراه شرکت های وارد کننده ایرانی میتوانند بهترین محصولات و خدمات مورد نظر واردکنندگان ایرانی را از استرالیا و یا سایر کشورهای اطراف از طریق قانونی تهیه و برای بازار ایران ارسال نمایند.
با ما همراه شوید و ما نیز همراه مناسبی برای شما در این سفر تجاری برای این بازاردوردست خواهیم بود.