مواد اولیه نساجی

مواد اولیه نساجی طیف وسیعی از محصولات پایه نساجی را شامل میشوند، این محصولات میتواند محصولات طبیعی مانند انواع پشم حیوانات، پنبه و ابریشم و مواد اولیه غیر طبیعی مانند اکرولیک، پلی استر، ابریشم مصنوعی وغیره را شامل شود (برای کسب اطلاعات تخصصی بیشتر به سایت http://www.ariatextile.com مراجعه کنید). البته علاوه بر مواد اولیه، محصولات تکمیلی را نیز میتوان نام برد: انواع نخ برای تولید محصول نهایی نیز جز مواد اولیه نساحی محسوب میگردند. مواد اولیه کمکی شامل انواع رنگهای طبیعی و شیمیایی، نرم کننده ها و مواد شیمیایی انتی استاتیک نیز از جمله مواد اولیه مصرفی برای صنعت نساجی محسوب میشوند.
خوشبختانه صنعت نساجی ایران همچنان یکی از بزرگترین صنایع ایران است. فرش های ماشینی و دستبافت ایران همچنان یکی از برندهای مطرح در جهان و یکی از اقلام صادراتی مهم ایران است. در کنار فرش تولید انواع پارچه برای مصرف داخلی نیز قسمت مهم دیگری از صنایع نساجی ایران است.
در طی سال های گذشته شرکت سپهر آریا تمرکز خوبی بر روی تامین مواد اولیه نساجی بخصوص برای صنعت فرش ایران داشته است. علاوه بر اخد نمایندگی ازتولید کنندگان خارجی معتبر، این شرکت به عنوان یکی از تامین کنندگان مواد اولیه نساجی و ارايه سرویس های لازم برای واردات این مواد، اخذ پروفرما برای تولید کنندگان ایرانی از تولید کنندگان چین، ترکیه، پرو، استرالیا، نیوزلند، اوروگوئه، تایلند، تایوان، هند از جمله خدمات این شرکت به صنعت نساجی ایران بوده است. شرکت سپهر آریا علاوه بر ایران دارای دفاتر و پرسنل محلی در کشورهای چین و استرالیا میباشد که وظایف آنها گارانتی خدمات و محصولات برای تولیدکنندگان و تجار ایرانی است.
ماشین آلات نساجی
یکی از مهمترین عوامل رشد برای همه صنایع علاوه بر تامین لوازم یدکی و قطعات مصرفی ماشین آلات موجود، تهیه ماشین آلات جدید و همراهی با تغییرات تکنولوژی و به روز رسانی خط تولید است. مسيله تکنولوژی و به روز رسانی ماشین آلات صنعت نساجی یکی از مخاطرات اصلی این صنعت محسوب میشود. صنعتی پویا که هر سال شاهد ظهور ماشین آلات جدید با تکنولوژی برتر و سرعت تولید بالاتر و با محصولاتی با کیفیت تر است. همین امر لزوم خرید تکنولوژی جدید و یا به روز رسانی خط های تولید را پر اهمیت تر میکند. درکنار همه این مسايل تامین قطعات ماشین آلات را هم باید به آن افزود. تقریبا ۹۵ درصد خطوط تولید محصولات نساجی وارداتی هستند و در نتیجه نزدیک به ۹۰ درصد قطعات این ماشین الات نیز به طبع وارداتی خواهند بود.
شرکت سپهر آریا دارای کانال های تجاری عالی برای مشاوره و یا تامین قطعات و خرید ماشین آلات جدید از کشورهای اروپایی و آسیایی است. پرسنل ما در چین واسترالیا در جهت رفع تحریم ها و مذاکره با تولید کنندگان فوق و یا ارایه مشاوره فنی برای خرید قطعات، به روز رسانی خطوط تولید و معرفی جدیترین خطوط تولید نساجی برای شرکت ها و مدیران صنایع و سرمایه گذارن جدید در این صنعت در خدمت هستند.