تجارت با ترکیه

سپهر آریا دریچه ای مطمئن برای صادر کنندگان و واردکنندگان ایرانی
مجموع صادرات کشور ترکیه در سال ۲۰۱۷ ، ۱۶۶ میلیارد دلار و مجموع واردات کشور ترکیه در سال ۲۰۱۷ ، ۲۱۴ میلیارد دلار بود که همین امر این کشور را به بیست و هفتمین کشور صادر کننده بزرگ جهان تبدیل کرد.
اقتصاد ترکیه ترکیبی از صنایع بومی و نوین است که روز به روز بر دامنه اش افزوده می شود. بخش خصوصی اقتصاد ترکیه نیز قوی و به سرعت در حال رشد است و نقش مهمی در بانکداری ، حمل و نقل و ارتباطات دارد .
ترکیه از دیرباز تاکنون یک مقصد مهم گردشگری، مسافرت و دادوستد برای ما ایرانیان بوده است. خصوصا در سالیان اخیر که بسیاری از ایرانی‌ها اقدام به سرمایه‌گذاری در ترکیه از جمله سرمایه‌گذاری در بازار مسکن و مستغلات آن کرده‌اند. از سویی دیگر ترکیه همچنین حکم یک پل اتصال به اتحادیه اروپا و تجارت با کشورهای اروپایی را نیز برای تجاری ایران داشته و دارد. اتصال به آب‌های آزاد از چند نقطه به همراه مرزهای طولانی و گسترده، و مرز مشترک زمینی با ایران زمینه‌های تجارت آسان با ترکیه را ما ایرانیان فراهم کرده است. ایران چهار گمرک مهم در مرز با ترکیه دارد که شامل گمرک بازرگان، گمرک خوی، گمرک سرو و گمرک رازی است.
اما مانند همه کشورها همچنان تجارت و کار با ترکیه دارای چالش ها و پیچیدگی های خاص خود است . از آن جمله مقررات گمرکی، نوع استانداردها، ثبت برند، ثیت شرکت و قرارداد های خرید و یا فروش و بیمه، مقررات مربوط به حل اختلافات تجاری، شناحت یازار، دریافت مجوز ها، سیستم بانکی و مقررات جابجایی پول.
شرکت سپهر آریا اخیرا مناسبات تجاری قانونی با کشور وشرکت های فعال ترکیه را آغاز نموده است. به همین منظور ما مطالعه و دسترسی به منابع قابل اعتمادی را در همکاری با شرکت های معتبر یافته ایم و این راهی است که ما آغاز کرده ایم. این شروغ میتواند کمکی برای تجارت آسان برای رساندن شما به این بازار بزرگ و همسایه ایران باشد. حضور ما در نمایشگاه های بین المللی ترکیه از سال ۲۰۲۱ مجددا آغاز خواهد شد، بازدید از کارخانجات و تولیدکنندگان، عقد قرار دادهای مطمین بر اساس قوانین بین المللی و منطبق با شرایط و مقررات تجارتی، اعتبار سنجی و حمایت از مشتریان با دسترسی به شرمت های حقوقی، دریافت ویا اخذ تعهدات لازم، ارایه مطمین ترین مسیر نقل و انتقالات پولی با کمترین ریسک از جمله فعالیتهای و سرویسهای ما برای مشتریان ایرانی و ترکیه ای طرف قرار داد ما خواهد بود.