تکنولوژی و ماشین آلات تولیدی صنعت نساجی

به طورکلی تکنولوژی‌های و ماشین آلات تولید منسوجات به دو دسته‌ی کلی تقسیم میشوند: ماشین آلات ریسندگی و ماشین آلات بافندگی.
ماشین آلات و تکنولوژی بافت نیز دو دسته هستند درگیر در الیاف و درگیر با نخ‌ها تقسیم میشوند. تکنولوژی ماشین آلات درگیر با نخ نیز خود شامل شامل سه روش برای بافت منسوجات است. این روش‌ها عبارتند از: بافندگی تاری پودی، بافندگی حلقوی و گیس بافی یا بریدینگ. محصول تولیدی بافندگی تاری پودی و بافندگی حلقوی همان پارچه‌های معمولی است که به صورت روزمره از آن‌ها استفاده می‌کنیم. توضیح مسایل فنی کل ماشین ها در این مقال نمیگنجد ولی همی بس که مهمترین کشورهای تولید کننده ماشین آلات و تکنولوژی نساجی کشورهای انگلستان، آلمان، بلژیک، اسپانیا، ایتالیا، چین، تایوان و ژاپن هستند.
شرکت سپهرآریا اخیرا از طریق دفاتر خود در استرالیا و چین با شرکت های تولید کننده اروپایی و آسیایی ارتباطات مهمی ایجاد کرده است. بنابراین، این شرکت قادر است این سرویس جدید را نیز در احتیار تولید کنندگان و صنعت گران نساجی محترم ایران قرار دهد.

یکی از مهمترین عوامل رشد برای همه صنایع علاوه بر تامین لوازم یدکی و قطعات مصرفی ماشین آلات موجود، تهیه ماشین آلات جدید و همراهی با تغییرات تکنولوژی و به روز رسانی خط تولید است. مسيله تکنولوژی و به روز رسانی ماشین آلات صنعت نساجی یکی از مخاطرات اصلی این صنعت محسوب میشود. صنعتی پویا که هر سال شاهد ظهور ماشین آلات جدید با تکنولوژی برتر و سرعت تولید بالاتر و با محصولاتی با کیفیت تر است. همین امر لزوم خرید تکنولوژی جدید و یا به روز رسانی خط های تولید را پر اهمیت تر میکند. درکنار همه این مسايل تامین قطعات ماشین آلات را هم باید به آن افزود. تقریبا ۹۵ درصد خطوط تولید محصولات نساجی وارداتی هستند و در نتیجه نزدیک به ۹۰ درصد قطعات این ماشین الات نیز به طبع وارداتی خواهند بود.
شرکت سپهر آریا دارای کانال های تجاری عالی برای مشاوره و یا تامین قطعات و خرید ماشین آلات جدید از کشورهای اروپایی و آسیایی است. پرسنل ما در چین واسترالیا در جهت رفع تحریم ها و مذاکره با تولید کنندگان فوق و یا ارایه مشاوره فنی برای خرید قطعات، به روز رسانی خطوط تولید و معرفی جدیترین خطوط تولید نساجی برای شرکت ها و مدیران صنایع و سرمایه گذارن جدید در این صنعت در خدمت هستند.